Site İçi Hızlı Arama
Sosyal Ağlar

Ankara Hareketli Kapadokya Turu / Taş Saray Hotel / 2 Gece 3 Gün / Yarım Pansiyon

18 Nisan 2014 | 20 Nisan 2014

Ankara Hareketli Kapadokya Turu / Taş Saray Hotel
  • image (4)
  • image (3)
  • image (2)
  • image (1)
  • image
  • Deve
  • sweet summertime
  • kapadokya_1
  • image (7)
satın al
%10 İndirim
276.67 TL

249.00 TL

KAPADOKYA TURU 2 GECE 3 GÜN SESSİZLİĞİ EN GÜZEL VE EN TILSIMLI ŞEHİR, PERSLERİN GÜZEL ATLAR DİYARI DİYE ADLANDIRDIKLARI, FARKLILIKLAR KEŞFETMEK İSTEYENLER İÇİN BİR YERYÜZÜ CENNETİ

1.GÜN Cuma: ( Ankara – Tuz Gölü – Aksaray – Ihlara Vadisi – Narlı Göl – Yer altı Şehri – Nevşehir – Paşabağı – Dervent Vadisi – Ürgüp – Şarap Mahzenleri )

( Ankara -Söğütözü ,Armada alışveriş merkezinin karşısından,Ulusoy tesislerinden saat 04:30 da Ankara dan katılacak misafirlerimizin alınması ) Ardından Şereflikoçhisar üzerinden serbest kahvaltı molası vereceğimiz Aksaray a ulaşıyoruz.Daha sonrasındaki ilk durağımız ise Türkiye nin en büyük kanyonlarından biri olan ,14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi ne ulaşıyoruz.Burada Ağaçaltı kilisesini gezerek ,Melendiz Çayının oluşturmuş olduğu nehir yatağında yürüyüş yapıyoruz.Verilen serbest zamanda bu cennet bahçesinde fotoğraflarımızı çekiyoruz.Bir sonraki durağımız ise bir yanardağ ağzı olan ve jeotermal suya sahip Narlıgöl olacak.Burada verilen fotoğraf molasını takiben, bölgede ki 104 farklı yer altı şehrinden biri olan Derinkuyu veya Kaymaklı Yer altı Şehrine ulaşıyoruz.Yeraltında bulunan tünelleri gezip anlatımları dinledikten sonra yolumuz bizleri Göre Kasabası üzerinden Nevşehir e götürecek.Panoramik olarak göreceğimiz Nevşehir in ardından bir sonraki durağımız üzüm bagları ve üç başlı peri bacaları ile ünlü Paşabağları olacak.Burada verilen serbest zamanı takiben şekiller vadisi olarak geçen Dervent Vadisi olacak.Burada çekilen birbirinden ilginç fotoğrafların ardından , kesme taş evleri ile meşhur Ürgüp e ulaşıyoruz.Şehir merkezinde yapacağımız panoramik tur sonrası şarap mahzenlerini ziyaret ediyoruz. Günümüzün son durağı ise 3 Güzeller olarak bilinen peri bacaları olacak.Burada verilen fotoğraf molasını takiben otelimize ulaşıyoruz. Otele yerleşme ve akşam yemeğimiz otelimizde. Ankara – Aksaray 226 km / Aksaray – Ihlara 40 km / Ihlara – Derinkuyu 52 km / Derinkuyu – Avanos 47 km) Toplam mesafe: 365 km

2.GÜN Cumartesi: ( Balon Turu – Uçhisar Kalesi – Güvercinlik Vadisi-Çömlek Atölyesi – Göreme Açık Hava Müzesi – Avanos -Onyx Taş Atölyesi – H. Bektaş-ı Veli – Türk Gecesi )

Balona katılmak isyeten misafirlerimizle sabahın erken saatlerinde lobide buluşma ve balon kalkış noktasına transferlerini yapıyoruz. (Extra) Bu unutulmayacak deneyim konusunda genel bilgiyi rehberimzi verecektir.

Sabah otelde alınan Açıkbüfe kahvaltı sonrası ,günümüzün ilk fotoğraf molası Uçhisar kalesi olacak.Panoramik olarak çekilen fotoğraf ardından, Güvercinlik Vadisine hakim bir nokta olan ve muhteşem bir manzaraya sahip – O Ağacın Altı – na gidiyoruz.Burada verilen fotoğraf molamızın ardından Kızılırmağın suyu ile kil toprağını birleştiren insanoğlunun 5000 yıldır geçim kaynağı olan çömlekçilik sanatını görmek için çömlek atölyesine gidiyoruz. Geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından, kayalık göreme olarak bilinen ve zamanında manastır yaşantısının hüküm sürdüğü Göreme açık hava müzesine gidiyoruz.Burada Hıristiyanlık tarihi hakkında verilen bilgilerin ardından Elmalı Kilise,Çarıklı Kilise,Yılanlı Kilise gibi sayısız kiliseyi gezebilirsiniz.Daha sonrasında mermergiller familyasından olan Kapadokya bölgesinden çıkan Onyx taşının işlendiği Atölye ye gidiyoruz.Burada yapılan anlatımlar ardından Avanos üzerinden yolumuza devam ederek bölgenin en yüksek noktası olan Hacı Bektaş ilçesine doğru yol alıyoruz.Burada Horasan erenlerinden H. Bektaş-ı Veli nin kurmuş olduğu dergahı ziyaret ediyoruz.Yapılan anlatımlar ve edilen duaların ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.Arzu eden misafirlerimizle , Türk gecesine katılmak için lobide buluşma (Extra, gece hakkında ayrıntılı bilgiyi rehberimiz otobüsde verecektir) ( Avanos – Uçhisar 11 km / Uçhisar – Hacibektaş 51 km / Hacibektaş – Avanos 48 km ) Toplam mesafe: 110 km

3.GÜN Pazar : ( Mustafa paşa – Halı Atölyesi – Çavuşin ören yeri – Tepesidelik Han – Aksaray – Tuz Gölü – Ankara – İzmit – İstanbul)

Sabah otelde alınan Açıkbüfe kahvaltı sonrası ,günümüzün ilk durağı eski bir Rum köyü olan Sinassos – Mustafapaşa olacak. Burada verilen serbest zamanda Eleni-Constantinus kilisesini görebilir,eski sokaklarında yürüyüş yapıp birbirinden ilginç yöresel taş işçiliğinin en güzel örneklerini görebileceğiniz bu kasaban sonra Türkiye nin dört bir yöresine ait halıların sergilendiği Halı atölyesine gidiyoruz.Burada Türk el halıları hakkında verilen bilgiler sonrasında bir sonraki durağımız olan Çavuşin Ören yerine ulaşıyoruz. Sit alanı ilan edildikten sonra boşaltılan bu tarihi kasabada dolaşırken eski insanların yaşadıkları mağra -taş evler ilginizi çekecek.Verilen fotoğraf molaları ,yapılan anlatımlar ardından bu güzel kasabadan ayrılarak Nevşehir üzerinden yolumuza devam ederek Selçuklulardan kalma bir Kervansaray olan Tepesidelik Han a ulaşıyoruz.Eski İpek yolu üzerinde bulunan bu kervansaray hakkında rehberimizin yapacağı anlatımlar ve çekilen fotoğraflar ardından Aksaray üzerinden Türkiye nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölüne ulaşıyoruz.verilen serbest zamanda çekilen fotoğrafların ardından Ankara’ ya doğru dönüş yolculuğuna başlıyoruz ve siz sayın misafirlerimizi bir başka organizasyonunda buluşmak dileği ile akşam saatlerinde aldığımız noktaya bırakıyoruz. ( Avanos – Ürgüp 12 km / Ürgüp – Ankara 290 km ) Toplam mesafe: 302 km. Toplam Tur Mesafesi: 777 km

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Mercedes Travego, Tourismo, Man Forttuna otobüsler İle ulaşım,

Otelde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,

Açık büfe 2 Sabah Kahvaltısı,

Açık büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği,

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,

1618 Sayılı Kanun gereği Zorunlu Seyahat sigortası,

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm öğle yemekleri,

Tüm yemeklerde alınan İçecekler,

Tur süresince yapılan özel harcamalar,

Ekstra belirtilen organizasyonlar,

Müze Ören yeri giriş ücretleri,

Profesyonel Rehberlik hizmetleri

EK HİZMETLER:

Tüm Müze ve Ören yeri giriş ücretleri + Rehberlik hizmet Bedeli + Müze kart (bir yıl boyunca Türkiye-de ki müzelerde geçerlidir) Toplam: 80 TL olup; (Müzede Kimlik ibraz etmek koşuluyla )Gazi ve Gazi eşi, 65 yaş üstü, sarı basın kartı, 16 yaş altı, Müze kartı olanlar Toplam: 50 TL olup; Misafirlerimize aittir. ofislerimizde de ödeme yapabilirsiniz.0 – 6 yaş arası misafirlerimizden müze ve ören yeri giriş ücreti alınmaz.

MOLA YERLERİ:

Aksaray Hanifi Yılmaz Tesisleri (mücbir ve acil sebeplerden dolayı farklı tesislerdede mola verilebilir)

ÖĞLE YEMEKLERİ:

Aydede restaurant- ( Yöresel Tandır Çorbası,4 çeşit serpme meze,Patates kroket,patlıcan beşamel soslu marine edilmiş izgara tavuk göğsü,tatlı =17 tl )

Uranos restaurant – ( Mercimek çorbası, Yöreye özel pastırmalı kuru fasulye, Pilav, Testi kebabı veya ızgara alabalık veya tavuk şiş veya et şiş,tatlı veya meyve = 20 tl)

TÜRK GECESİ:

Kapadokya ya özgü , kayadan oyma,otantik bir atmosfer içerisinde gerçekleştirilen ,Türkiye nin bütün yörelerine ait halkoyunu figürlerinin başarıyla sergilendiği bu gece sizleri büyüleyecek.Aynı zamanda , dans gruplarına interaktif biçimde de katılabileceğimiz bu gecede eğlenmenin tadına varacaksınız. ( Otobüs ile gidiş-dönüş transfer + Limitsiz yerli alkollü ve alkolsüz içeçekler ve Türk usulü mezeler,baklava,kuruyemiş,meyve vs. dahil 50 tl ) Türk gecesi Uranos Rest. ta gerçekleşiyor.

BALON TURU:

Dünya nın sayılı Balon parkurlarından olan Kapadokya sıcak hava balon turunda ulaşılması güç vadilerin içlerine kadar inerek peri bacalarına ellerinizle dokunmanın hazzını yaşayacaksınız.Muhtşem gün doğumunu Erciyes Dağının eteklerinde karşılarken adrenalin bütün vücudunuzu sardığını hissedeceksiniz.Balon turu, gün doğmadan 1 saat önce otelinizden özel servis araçları ile alınmanızla başlıyor.Balon kalkış yerine gelindiğinde , hafif bir kahvaltı yapılıyor.Ardından görevlilerden uçuş hakkında kısa bir brifing alıyoruz.ve balonun şişirilmesini takiben uçuşa başlıyoruz.Hava ve mevsim şartlarına bağlı olarak 50 dk ile 1 saat 15 dakika sürecek olan bu muhteşem deneyim ardından siz değerli misafirlerin otele bırakılması ile balon turumuzu sonlandırıyoruz.Balon turuna katılmak için rehberlerimizden bilgi alabilirsiniz.

KONAKLAMA OTELLERİ:

Programda belirtilen Oteller Örnek konaklama tesisleridir. Yoğunluğa bağlı olarak konaklama bölgelerinde ve otellerinde aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

ULAŞIM ARAÇLARIMIZ:

Mercedes Travego & Tourismo

46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri indirme kaldırma sistemi Tempomat, TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), önde ve ortada 15 ” LCD monitör, bu araçlarımızda cep telefonu kullanılmaz.

Man Fortuna;

46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Ses ve görüntü sistemi: CD çalar, DVD ve VCD oynatıcı, tavana bütünleşmiş edilmiş önde 17– ve orta kapı üzerinde 14– monitör. Hostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine bütünleşmiş edilmiş aç-kapa düğmeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mutfak seti.

İletişim için alttaki formu kullanın * İşaretli alanları doldurmak zorunludur.


İsim*


Telefonunuz*


5+1 = ? *


Mesajınız*

Tags: , , , , ,
Antalya Rent A Car-antalya transfer