Site İçi Hızlı Arama
Sosyal Ağlar

Eskişehir Odunpazarı Turu – Hızlı Trenle / Günübirlik /

Her pazar

Eskişehir Odunpazarı Turu – Hızlı Trenle
  • renkevler
  • eskisehir-odun-pazari-evleri-1
  • eskisehir-odunpazari-evi
  • eskisehir-fotograflari
  • eskisehir (1)
  • eskisehir
  • cam-2
  • 1326814502_7046
  • 9bdd43757138e5ea2ece8bf9115a2ab4
%20 İndirim
102 TL

95.00 TL

Eskişehir Odunpazarı Kentpark Sazova Cam Sanatları Müzesi

Saat 07.30`da Ankara garı önünde buluşuyoruz, saat 08.00`de Yüksek Hızlı Tren ile Eskişehir`e hareket ediyoruz. Saat 09.45 civarı Eskişehir Tren Garına varıyoruz ve bizi bekleyen özel aracımıza binerek Eskişehir gezimize başlıyoruz.

İlk olarak Odunpazarı bölgesine geçerek Kurşunlu Cami ve Külliyesini ziyaret ediyoruz. Ardından Külliye içerisinde bulunan Lületaşı müzesini, cam sanatları atölyesini ve cam fırınının bulunduğu galerileri geziyoruz. Dileyen konuklarımıza kısa bir süre Lületaşı alışverişi için serbest zaman veriyoruz.

Tipik bir Osmanlı mimarisine sahip, aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk`ü de burada ağırlamış olan ve ona ait bir odanın da bulunduğu Osmanlı Evi müzesini geziyoruz. Osmanlı Evi’nden sonra Cumhuriyet Müzesine gidiyoruz ve burada fotoğraflarla Türkiye tarihini hatırlıyoruz…

Türkiyenin ilk modern cam müzesi olan Çağdaş Cam Sanatları Müzesine gidiyoruz. Bu müze, farklı ülkelerden sanatçıların eserlerinin bulunduğu, çok değerli ve göz alıcı bir müze – sergi merkezi. Bu müzede Cumhuriyet Dönemi Türk Kadını Kıyafetleri de sergilenmektedir.

Gezi sonrasında alışveriş için restorasyonu yapılmış eski bir han sahip olan Atlıhan El Sanatları Çarşısına geçiyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Alışveriş molasının ardından öğle yemeğimizi Malhatun Cafe’de kaşık çorba, çibörek, yaprak sarma, salata, ayran, çay menüsü ile alıyoruz.

Yemeğimizin ardından Eskişehire ayrı bir hava katan ve sanki deniz gelmiş gibi hissettiren Kentpark bölgesine geçip, Kentpark`ta kısa bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz.

Aracımızla Türkiye`nin yerli imalat ilk arabası olan, Devrim arabasını görmeye gidiyoruz. Devrim’i fotoğrafladıktan sonra Sazova Bilim ve Kültür Parkına geçerek burada nostaljik trene binip parkı geziyoruz. Ardından park içerisinde sizlere serbest zaman veriyoruz. Dileyen konuklarımız serbest zaman içerisinde şatoyu veya St. Maria gemisinin maketini (Kristof Kolomb’un Amerika kıtasını keşfettiği gemi) ziyaret edebilirler.

Porsuk Çayında Tekne – Bot – Gondol turu: İsteyenler serbest zamanda tekne, bot veya gondol ile gezinti yapabilir. Bu gezinti ücrete dahil değildir. Bazen su kanalları uygun olmuyor, bot – gondollar çalışmıyor.

Şehir merkezine dönüyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte kadar Porsuk Çayı üzerinde Köprübaşında serbest zaman veriyoruz. Belirlenen saatte Eskişehir tren garına hareket ediyoruz. Saat 18.00`de Yüksek Hızlı Trenle Ankara`ya hareket ediyoruz. Saat 19.45 civarında Ankara tren garına varıyoruz. Bir başka Tour Jet gezisinde buluşmak dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz…

Kişi Başı Fiyat 85 TL

Eskişehir Odunpazarı Turu Hızlı Trenle

İletişim için alttaki formu kullanın * İşaretli alanları doldurmak zorunludur.


İsim*


Telefonunuz*


5+1 = ? *


Mesajınız*

Tags: , , , , , , , ,
Antalya Rent A Car-antalya transfer